Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна не причетна до нинішньої ситуації з колишнім суддею Миколою Чаусом, який зник у Молдові, а для встановлення усіх її обставин, зокрема місця перебування екссудді, пропонує Молдові створити спільну робочу групу.


Як повідомляє пресслужба українського МЗС, про це Кулеба сказав 7 квітня під час телефонної розмови з міністром закордонних справ і європейської інтеграції Республіки Молдова Ауреліу Чокоєм.

Він також запевнив, що для України Молдова була, є і залишається другом.

«Українська сторона переконана, що ситуацію намагаються використати на свою користь сили, які не просто не зацікавлені у подальшому поглибленні українсько-молдовського співробітництва, а й ставлять за мету зірвати позитивний для обох країн розвиток відносин, зміцнення європейських перспектив України і Молдови», - йдеться в повідомленні.

За словами Кулеби, українські правоохоронці очікували, що після позитивного для України завершення судового розгляду скарги Миколи Чауса на відмову надати йому притулок, він буде екстрадований у рамках міжнародної правової допомоги на підставі європейських конвенцій і двосторонніх договорів про видачу правопорушників і про взаємну допомогу у кримінальних справах.

 

Нагадаємо, адвокат Миколи Чауcа заявив, що колишнього суддю викрали 3 квітня в столиці Молдови Кишиневі, де він просить притулку. Він розповів, що група невідомих озброєних чоловіків викрала суддю в центрі Кишинева.

Президентка Молдови Мая Санду звернулася до правоохоронців через зникнення Чауса.

У МВС Молдови заявили, що Чауса викрали іноземні громадяни, які виїхали в Україну.