Професійно-технічна освіта в Україні має отримати належну державну підтримку, щоб забезпечити якісну підготовку кадрів. Українська влада має розробити стратегію розвитку профтехосвіти, щоб підняти її на належний рівень.

 

Про це під час візиту до ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» сказала Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко, передає INTV.

«Професійно-технічна освіта має фінансуватись на належному рівні. Тому що в усьому світі профтехосвіта отримує підтримку держави, а у нас такі заклади «виштовхнули» з бюджету. Нині їх фінансування відбувається за залишковим принципом, коли навчальні заклади намагаються звести кінці із кінцями», - сказала вона.

Парламентарій повідомила на зустрічі із ліцеїстами, що команда «Батьківщини» приїхала на Рівненщину, щоб на власні очі побачити стан справ в освітній галузі.

«Тому що у звіті міністерств йдеться про те, що в Україні побудовано європейську освіту. Але ми бачимо протилежні речі: скорочують фінансування, і професійно-технічні училища опиняються без підтримки. Водночас вчителі і викладачі «виштовхуються» за межі професії, і вони змушені йти в інші професії, аби прогодувати свої родини», - сказала вона.

Юлія Тимошенко закликала владу не зволікати із цим важливим питанням, а приділити належну увагу стратегії розвитку професійно-технічної освіти.

«Інтелект нації - на першому місці. Сьогодні ресурси не відіграють такої ролі, яку відіграє саме інтелект нації», - завершила народний депутат.