Посла М'янми в Великобританії Чжо Зо Міна, який є відкритим противником військової хунти, що захопила владу у нього на батьківщині, ввечері в середу, 7 квітня, не пустили в будівлю посольства його країни в Лондоні. ЗМІ повідомили про інцидент у четвер, 8 квітня. Відзначається, що дипломату довелося провести ніч біля дверей посольства в своєму автомобілі, повідомляє DW.


В інтерв'ю інформагентству Reuters Чжо Зо Мін назвав подію "свого роду переворотом, що стався посеред Лондона". "Від мене просто замкнулися", - додав він.

 

 

Повідомляється, що будівля посольства М'янми в британській столиці перейшла під контроль військового аташе. Сам Чжо Зо Мін звернувся через свого офіційного представника до уряду Сполученого Королівства із закликом не визнавати його наступника, призначеного хунтою.

 

Реакція уряду Британії на інцидент з послом М'янми

У свою чергу, міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб 8 квітня написав на своїй сторінці в соцмережі Twitter, що британський уряд засуджує дії військового режиму М'янми в Лондоні і цінує мужність Чжо Зо Міна.

 

"Сполучене Королівство продовжує закликати до закінчення путчу, припинення насильства і швидкому відновленню демократії", - додав глава британської дипломатії.

Незабаром після інциденту біля посольства М'янми почали збиратися люди, які протестують проти недопуску до будівлі посла, зазначає прес-служба лондонської поліції. Тим часом журналісти агентства dpa повідомляють з посиланням на джерела в дипломатичних колах, що в МЗС Великобританії вже надійшов офіційний документ військового уряду М'янми про відкликання нинішнього посла.

У березні Чжо Зо Мін виступив проти військової хунти, що захопила владу в М'янмі, і закликав путчистів звільнити з-під домашнього арешту лауреата Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі.

 

Нагадаємо, в М'янмі не припиняються масові протести проти путчистів. Ці виступи жорстко придушуються військовими. 1 квітня Рада безпеки ООН засудила насильство по відношенню до мирних демонстрантів в М'янмі. За останніми даними, в ході придушення протестів проти путчу в країні вбито щонайменше 550 осіб, з яких 46 - діти.