Туреччина провела успішні випробування гібридного двигуна ракети, призначеної для виконання місії на Місяць. Про це в неділю, 11 квітня, повідомив в Twitter турецький міністр промисловості і технології Мустафа Варанков.


"Наша підготовка до жорсткої посадки, яка є першим етапом місячної місії в рамках національної космічної програми, триває", - заявив він.

 

 

За даними агентства Anadolu, випробування пройшли в чорноморському районі Шиле на північному сході провінції Стамбул. Їх наступний раунд очікується в Синопі на півночі країни в травні.

Крім того, протестована рухова установка іншої ракети - Sonda.

 

Анкара розраховує здійснити місію до Місяця в два етапи, в 2023 і 2028 роках. На першому етапі безпілотний апарат повинен опуститися на поверхню супутника Землі. Перший запуск пройде у співпраці з міжнародними компаніями.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган 9 лютого оприлюднив національну космічну програму. Серед іншого, Анкара має намір створити власний космодром, відправити турецького громадянина в космос, а також запустити нові супутники для цивільних і військових потреб. Програма націлена на виведення Туреччини "у вищу лігу в космічній сфері", пояснив тоді міністр промисловості і технології. Ініціатива з огляду на складну економічну обстановку в країні викликала хвилю критики.