Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена займається розробкою першочергових дій задля захисту України від імовірного нового вторгнення Російської Федерації.

 

Відповідні подробиці екскомандувач сухопутних військ США у Європі, генерал-лейтенант Бен Ходжес розкрив в програмі "Студія Захід" з Антоном Борковським на Еспресо.TV.

"Зараз люди в адміністрації Джозефа Байдена активно розробляють потрібну послідовність кроків. Публічна і принципова позиція президента США така: державний суверенітет і територіальна цілісність України - пріоритетне питання для Вашингтона у перемовинах з Москвою", - зазначив генерал.

Також США, за його словами, "налаштовані на тісну співпрацю з усіма союзниками - Німеччиною, Францією, Канадою, Великою Британією".

"Аби змусити Кремль діяти прозоро і цивілізовано, не поглиблювати кризу й не заходити далі у своїх агресивних діях по відношенню до територіальної цілісності і стабільності України", - додав Бен Ходжес.

"США мають збільшити обсяг допомоги Збройним Силам України і забезпечити економічну підтримку самій державі", - наголосив він.

"Україну слід проголосити основним позаблоковим партнером НАТО. Набуття Україною даного статусу означатиме новий формат відносин між нею та країнами Альянсу в сфері обміну досвідом, забезпечення всім необхідним обладнанням і технікою тощо. Нарешті нам необхідно розробити детальний план подальшого просування України на її шляху до членства у Північно-Атлантичному Альянсі. Щоб вирішення цього питання ставало вже якоюсь реальністю", - пояснив військовий.

"Ось такі загальні положення і порядок дій, які можна очікувати з боку США. Слід продовжувати все те, що наразі нами здійснюється, але при цьому нарощувати градус", - підсумував Бен Ходжес.

 

Бюджет Міноборони має повністю контролюватися Верховною Радою

Водночас, для збільшення довіри з боку суспільства та успішного використання коштів витрати головного оборонного відомства України мають постійно відстежуватися парламентом, наголосив генерал.

"Я би рекомендував щоб Верховна Рада могла повністю контролювати бюджет Міністерства оборони. Це має бути прозорим, доступним і підзвітним верховному законодавчому органу. Як це є в інших країнах. Як це є в Америці. У конституції Сполучених Штатів говориться про те, що Конгрес мусить нести відповідальність за бюджет", - сказав генерал.

На його переконання, подібний крок "значною мірою призведе до зростання рівня довіри населення".

Також це дозволить "гарантувати, що за кошти, які Україна реально витрачає на оборону, ваші солдати - відважні українці й українки - отримають найліпше обладнання, екіпіровку і матимуть усе необхідне", додав Бен Ходжес.