Ключовим для вступу України до НАТО є бажання Києва та готовність країн-членів схвалити заявку. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ за підсумками спільної пресконференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, відповідаючи на запитання журналістів, чи може Україна стати членом НАТО, якщо на той момент ще не поверне під контроль Крим та частину Донбасу.


Росія наразі прагне встановити таку сферу впливу, щоб наказувати своїм сусідам, що ті можуть і не можуть робити. НАТО таку політику не підтримує, наголосив Столтенберґ.

«Ми намагаємося залишити в минулому формат, за якого великі країни вирішують, що можуть робити менші. Тож ми гаряче підтримуємо право України подавати заявку і самостійно визначати свій шлях. І тоді це вже буде на розсуд 30 країн-членів вирішувати, коли необхідних стандартів буде досягнуто. Тому ми й підтримуємо реформи в Україні», - сказав Столтенберґ.

 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ також засудив дії Росії на кордоні з Україною.

Столтенберґ назвав концентрацію російських військових сил на кордоні з Україною та в окупованому Криму «найбільшою» з моменту російської анексії півострова в 2014 році. Він також вказав на загострення на фронті і висловив співчуття у зв'язку із загибеллю українських військових.

«Російська значна військова концентрація є невиправданою, непоясненою і глибоко тривожною. Росія повинна припинити це військове нагнітання в Україні та на її кордоні, зупинити провокації та почати негайну деескалацію. Ми шкодуємо через рішення Росії не брати участі в нещодавньому засіданні ОБСЄ, аби розвіяти тривоги через її незвичну військову діяльність. Росія повинна поважати свої міжнародні зобов'язання», - сказав він.