Бенефіціару групи компаній, що спеціалізуються на дорожньому будівництві, оголосили підозру в дачі хабара колишньому голові «Укравтодору» Славоміру Новаку, повідомили в Національному антикорупційному бюро.

 

За даними слідства підозрюваний особисто і через посередників регулярно платив «абонентську плату» керівництву «Укравтодору» в обмін на лояльність до його компаній. Йдеться в цілому про 575 тисяч доларів і 70 тисяч євро, переданих протягом 2017-2019 року.

В обмін на ці гроші керівництво «Укравтодору» сприяло у продовженні терміну контракту з виконання робіт на ділянках міжнародної траси М05 «Київ - Одеса». Ремонт фінансувався за рахунок коштів кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку в рамках проекту «Пан'європейського коридори». Замовник робіт «не помітив», що підрядник зриває терміни, і тим самим допоміг йому уникнути штрафу в 9 млн євро.

За даними проекту «Наші гроші», йдеться про групу компаній "Альтком" і про їх власника Олександра Тісленка.

Детективи НАБУ і прокурори Спеціалізованої анікоррупціонной прокуратури у вівторок, 13 квітня, вручили бізнесменові повідомлення про підозру за ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу (повторна дача хабара посадовій особі, яка займає особливо відповідальне становище). Санкція статті передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі з можливою конфіскацією майна.

 

 

 

Славомир Новак очолював з 2011 по 2013 рік Міністерство транспорту та водного господарства Польщі, а з жовтня 2016 року по жовтень 2019 був в.о. голови «Укравтодору». У жовтні 2016 року одержав громадянство України.

21 липня 2020 року Новака затримали в Польщі за підозрою в керівництві організованою злочинною групою, що одержувала вигоду від корупції.

Також Новака підозрюють у вимаганні та отриманні майнових і особистих вигод в обмін на надання приватним суб'єктам контрактів на будівництво і ремонт доріг в Україні і у відмиванні коштів, отриманих під час цих злочинів.

12 квітня Окружний суду у Варшаві не продовжив тримання під вартою колишнього міністра транспорту Славоміра Новака ще на три місяці.

Розслідування щодо Новака вели НАБУ і польське Центральне антикорупційне бюро.