Парламентська асамблея євродепутатів і депутатів країн Східного партнерства закликала припинити побудову загрозливого російського проєкту Nord Stream 2.

 

У Європейському Союзі вкотре закликали зупинити побудову Nord Stream 2. Цього разу такий заклик міститься у резолюції Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ. У його склад входять євродепутати та депутати із п'яти країн Східного партнерства - України, Грузії, Молдови, Вірменії та Азербайджану.

 

У резолюції написано, що країни ЄС та держави з-за східного кордону повинні зберегти єдність, аби протистояти зловживанням з боку монополістських постачальників енергії. Тому Парламентська асамблея закликала припинити побудову Nord Stream 2. Євродепутати та депутати країн Східного партнерства закликали теж уряди країн ЄС критично переглянути співпрацю з Росією у різних сферах та спільних проєктах. Вони наголосили, що газогін Nord Stream 2 збільшує залежність Євросоюзу від постачання російського газу, загрожує внутрішньому ринку і суперечить енергетичній політиці Євроспільноти та її стратегічним інтересам.