За словами віце-прем'єра Чехії Яна Гамачека, справу про вибухи в Врбетіце, результатом якого стала висилка з країни 18 співробітників російського посольства, була найуспішнішою операцією чеських спецслужб в історії і призвела до руйнування в Празі резидентури СВР і ГРУ.

 

В ході обговорення ситуації в нижній палаті парламенту Гамачек назвав це «феноменальним успіхом», повідомляє Чеське радіо

«Те, що ми у них (Росії) вислали 18 шпигунів, - це найменше, що ми можемо зробити», - повідомив Ян Гамачек, який в даний момент, крім поста міністра внутрішніх справ, також очолює МЗС.

Якщо у якоїсь країни є «команда кілерів» (так Ян Гамачек назвав агентів ГРУ), то вона повинна передбачити наслідки їх викриття, вказав віце-прем'єр.


На своїй сторінці в Facebook Ян Гамачек написав: «З російського боку я очікував дещо іншу реакцію. Ну добре. Ми повинні це синхронізувати. І повинні порадитися щодо інших варіантів. Я готовий до всього. І до вибудовування відносин з нуля. Це означає, що ми відішлемо додому всіх ».


На даний момент охорона Яна Гавмачека посилена, проте про причини цього не повідомляється.