Британській королеві Єлизаветі ІІ, найстаршому монарху у світі, сьогодні виповнюється 95 років, але публічних урочистостей не буде, адже кілька днів тому вона провела в останню путь свого чоловіка - принца Філіпа. Про це пише Reuters.

День народження королеви пройде без урочистостей, адже у королівській сім'ї - два тижні жалоби. Традиційне святкування, яке було заплановане в червні, також скасовується. За традицією публічні святкування дня народження британської королеви проводять влітку, проте народилася вона саме у цей день у 1926 році.

Єлизавета II збереться на приватний обід з близькими родичами, повідомляє британська газета The Telegraph. Салюти, які зазвичай звучать опівдні в Лондоні, цьогоріч через жалобу теж скасовано. Минулого року їх не було через те, що почалася якраз пандемія коронавірусу.

Не буде Єлизавета випускати й традиційний щорічний портрет. Як зазначає королівський експерт, відсутність принца Філіпа не можна ігнорувати, і Єлизавета перебуває в жалобі, тому не дивно, що вона скасовує всі традиції.

«Єлизавета II відмовилася від планів на фото в день народження. Оскільки перебуває у жалобі за коханим чоловіком. Вперше за 70 років його не буде поруч з нею у свято - все буде зовсім по-іншому», - розповів експерт.

Зараз королева проводить час в оточенні своїх помічників у Віндзорському замку, і очікується, що в найближчі дні її відвідають рідні. День народження вона відзначить теж у замку. Крім цього, в ЗМІ повідомляють, що принц Гаррі, який прибув на похорон герцога Единбурзького, залишився у Віндзорі до ювілею королеви.

Нагадаємо, що 9 квітня помер 99-річний герцог Единбурзький, чоловік Єлизавети II. Принц Філіп мав у червні відсвяткувати 100-річчя. Кілька днів тому, 17 квітня, він був похований в каплиці Святого Георгія в Віндзорському замку. Їхній шлюб з королевою тривав понад 73 років.

Єлизавета II є монархом, який найдовше очолює Велику Британію - вона набагато випередила своїх попередників на троні як за віком, так і за часом перебування на престолі (з 1952-го, тобто 69 років).