Партія ВО "Батьківщина" закликала українську владу припинити чинити свавілля щодо українців і припинити позбавляти їх землі, що стало звичною практикою чинної влади по всій території України.

 

Про це сказала Лідер Партії ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко перед початком судового засідання Господарського суду міста Києва, де сьогодні розглядається позов нових незаконних власників сільськогосподарського виробничого кооперативу "Новоселицький" проти Міністерства юстиції України.

Політик нагадала, що напередодні земельні рейдери здійснили незаконне захоплення СВК "Новоселицький", що на Київщині, через підробку реєстраційних документів та зміну керівника. Це призвело до позбавлення кооперативу наявних активів та близько 1000 га землі.

"Рейдерська команда на чолі із паном Сольським (очолює аграрний комітет ВРУ і є представником "Слуги народу" - ред.) через чорних реєстраторів перереєструвала кооператив "Новоселицький" на людей Сольського. Проти справжніх власників паїв і кооперативу направили тітушок, їх били, давили машинами, списали з їх рахунку 11 млн грн, фактично конфіскували у них зерно. Таким чином люди через чорних реєстраторів були позбавлені своїх паїв і кооперативу", - пояснила вона.

Політик зауважила, що за висновком Міністерства юстиції України, правочин "чорних реєстрторів" було скасовано, і винесено "рішення, щоб скасувати незаконний припис реєстратора". Проте земельні рейдери через Господарський суд міста Києва намагаються скасувати відповідне рішення Міністерства юстиції.

 

Юлія Тимошенко зазначила, що сьогодні команда "Батьківщини" прибула на судове засідання, щоб допомогти людям із Вільшанська Новоселиця захиститись від земельного рейдерства.

"Ми не залишимо людей в біді. Справжні власники кооперативу "Новоселицький" повинні отримати землю назад, і разом із тим можливість працювати на ній. Адже досі власники цих паїв успішно функціонували у кооперативі, купили сільськогосподарську техніку, обробляли паї самостійно у кооперативі "Новоселицький". Цей кооператив мав на своїх рахунках кошти, зерно в зерносховищах, а селяни були задоволені, що їх паї працюють на них", - завершила Юлія Тимошенко.