Навіть з урахуванням похибки та умови нижньої межі, серед дорослого населення перехворіло мінімум 4,4 млн осіб, а за офіційними даними 1 974 056 (на 15 квітня), стверджують автори дослідження.

 

Київський міжнародний інститут соціології провів опитування населення щодо коронавірусу, ставлення до вакцинації та ризику інфікування. Результати дослідження опубліковані на сайті інституту.

На питання "Ви вже перехворіли або зараз хворієте COVID-19? Чому ви вважаєте, що це саме COVID-19 - робили тест або тільки за симптомами?" 29,1% респондентів відповіли, що вони хворіли. З цього числа 12% людей зазначили, що вони перехворіли виходячи тільки із симптомів, а 16,9% робили тест.

Змоделювавши ситуацію на всю Україну соціологи дійшли висновку, що кількість українців, які перехворіли на COVID-19 може бути у два, а то і в три рази вище, ніж говорять офіційні дані.

"Якщо взяти до уваги тільки тих, хто робив тести, врахувати погрішність і взяти нижню межу, то серед дорослого населення (18 років і старше) перехворіло 4,4 млн осіб. Це означає, що в Україні хворих мінімум удвічі більше, ніж за офіційною статистикою. Якщо врахувати, що у 2 млн офіційної статистики входять і люди у віці до 18 років, а також, що частина тих, хто вважає, що у них був COVID, але не робили тести, теж могли мати рацію, то хворих у нас може бути й в три рази більше, ніж за офіційною статистикою ", - говорить гендиректор КМІС Володимир Паніотто.

 

коронавірус в УкраїніРозрахунок можливої кількості хворих COVID-19 серед людей віком 18+ роківФото: КМІС

 

При цьому максимальний рівень захворюваності COVID-19, згідно з розрахунками, виглядає так:

  1. Захід - 34%
  2. Центр - 30%
  3. Схід - 27%
  4. Південь - 24%.

кількість хворих коронавірусів в УкраїніРезультати відповідей на COVID-19Фото: КМІС

 

Опитування проводилося  методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Опитано 2001 респондента, що мешкають в усіх регіонах України (крім АР Крим і територій ОРДЛО). Вибірка репрезентативна для дорослого населення. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.