Німецький союз охорони природи та біорізноманіття (NABU) подав позов до адміністративного суду Гамбурга проти будівництва спірного газопроводу "Північний потік - 2" у виключній економічній зоні Німеччини. Про це повідомила прес-служба екологічної організації.


У NABU нагадали, що на початку квітня Федеральне відомство з морського судноплавства і гідрографії (BSH) відхилило заперечення екологів з приводу дозволу на будівництво останньої ділянки газопроводу. Зокрема, у відомстві стверджували, що ділянка протяжністю близько 16,5 км проходить по краю пташиного заповідника і, отже, не має великого значення для деяких видів птахів, що зупиняються там для відпочинку. "Отже, єдиний спосіб обмежити збиток Балтійського моря - це подати в суд", - заявили екологи. Вони також відзначили, що "Північний потік - 2" безпосередньо руйнує місця проживання на морському дні на площі понад 16 футбольних полів.


Позов проти будівництва газопроводу в квітні до адміністративного суду Гамбурга подала також екологічна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH). Прес-секретар BSH повідомила агентству dpa, що на час розгляду позовів двох природоохоронних організацій припиняється дія виданого відомством дозволу на будівництво останньої ділянки газопроводу.

 

Проектна компанія Nord Stream 2 AG вперше після відновлення будівництва оприлюднила точні дані про хід трубоукладки: "На 31 березня укладено 2339 км (з 2460 км), або 95% газопроводу" Північний потік - 2 ". Залишилося укласти близько 121 км (5%) від загальної протяжності газопроводу ".
Проти будівництва газопроводу активно виступають США, Україна та Балтійські країни, які попереджають про посилення впливу Росії на європейському енергетичному ринку. У той же час уряд ФРН підтримує проект.