Пентагон оголосив про початок військових навчань НАТО «Захисник Європи - 21»(Defender Europe-2021).


В цьому році в навчаннях беруть участь 26 країн, включаючи США. Близько 28 тисяч військовослужбовців багатонаціональних сил сфокусуються на підвищенні оперативної готовності та рівня оперативної взаємодії між членами НАТО і партнерами альянсу.


«Вони (навчання) носять оборонний характер і спрямовані на стримування агресії і одночасно готують наші сили до реагування на кризові ситуації та проведення великомасштабних бойових операцій в разі потреби», - заявив прес-секретар Пентагону Джон Кірбі на брифінгу.

За словами Кірбі, одним з ключових аспектів навчань «Захисник Європи - 21» є транспарентність в плані їх змісту, учасників і поставлених цілей.

 

Навчання Defender Europe-2021, згідно з інформацією Командування Сухопутними силами США в Європі та Африці, включатимуть наступні заходи:

  • На початку травня буде проведено десантні навчання в Естонії, Болгарії та Румунії за участю 7 000 військових з 11 країн.
  • З середини травня до початку червня більше 5 000 військових з 8 країн проведуть навчання Immediate Response з вогневих стрільб а також логістичну операцію. Також у цей період в рамках навчань Saber Guardian більше 13 000 військових з 19 країн проведуть навчання з вогневих стрільб, протиракетної оборони та масштабної медичної евакуації.
  • В червні в рамках командних навчань планується проведення операцій на території 104 країн на двох континентів.


Навчання, які завершаться в червні, проводяться під керівництвом Армії США, хоча в цьому році в них також візьмуть значну участь ВПС і ВМС, повідомив Кірбі.