Китоподібних Чорного та Середземного морів підрахували в рамках міжнародного ASI (ACCOBAMS Survey Initiative), до якого приєднався Український науковий центр екології моря, розташований в Одесі.


Результати підрахунку, який проводився цілою сотнею вчених з різних країн за допомогою шести судів і десяти літаків, презентували в кінці квітня, передає кореспондент «Думської».

 

Крім одеситів, з боку України в роботі брали участь фахівці Інституту зоології імені Івана Шмальгаузена.

У Середземному морі підрахунок, який охопив 77% площі акваторії, вівся не тільки візуально, але і з використанням акустичного обладнання - вивчалися сигнали, які видають глибоководні китоподібні.

Біологи з'ясували, що там проживає більше 600 тисяч китоподібних, в тому числі 1700 вусатих китів-фінвалів 1500 кашалотів, 3700 дзьоборилових китів, 6000 гринд (чорних дельфінів), 66 тисяч звичайних дельфінів (білобочок), 76 тисяч афалін.

У Чорному морі підрахунок охопив понад 60% загальної площі. У цій акваторії мешкає 41 тисяча афалін, 118 тисяч білобочок, 95 тисяч морських свиней.

«Остаточне число ще буде скориговано у зв'язку з імовірністю пірнання під воду під час обліку, тому остаточна оцінка буде навіть більшою», - зазначають учасники проекту.

 

 

В цілому, за їхніми словами, попередній висновок такий: за останні 20 років стан популяції чорноморських китоподібних не погіршився, що дає підстави для обережного оптимізму з приводу їх майбутнього.