Невідомо, куди можуть впасти частини важкої ракети "Чанчжен-5B", що запустила на орбіту перший модуль китайської станції. Про це розповів астрофізик Джонатан Макдауелл з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики в Кембриджі в інтерв'ю інформагентству dpa у вівторок, 4 травня, пише DW.


Центральна частина ракети вагою в 20 тонн крутиться навколо Землі і невідомо, де саме вона в найближчі дні може впасти, пояснив британський вчений. За словами Макдауелла, основна частина ракети не контролюється і не має певної траєкторії польоту, яка могла б привести до її падіння в задане місце в море. Найімовірніше, уламки ракети все ж впадуть в море або на ненаселену місцевість, але є ризик того, що вони можуть завдати шкоди людям або нерухомості, вказав далі астрофізик.

 

Ситуація не катастрофічна, але збиток від падіння не виключений

"У гіршому випадку це буде як крах невеликого літака, уламки якого розлетяться на сотні кілометрів", - заявив Макдауелл і зазначив, що невідомо, скільки уламків залишиться після повернення ракети в щільні шари атмосфери, але їх буде "досить, щоб завдати шкоди".


29 квітня ракета доставила на орбіту перший модуль китайської станції вагою 22 тонн. Це найбільший і найважчий космічний апарат, коли-небудь побудований в Китаї.