У 2022 році на вакцинацію населення світу, на засоби діагностики і лікування від вірусу COVID-19 буде потрібно до 45 млрд доларів. У цьому році на ці цілі необхідно зібрати 19 млрд.

Про це повідомив Генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебрейесус на прес-конференції в Женеві. Колеги д-ра Тедроса додали, що до кінця цього тижня, можливо, буде прийнято рішення по двом китайським вакцинам, а в кінці червня або початку липня - по російській вакцині «Спутник V».

 

Відповідаючи на питання журналістів, помічник Генерального директора ВООЗ Маріанджела Сімао заявила, що до кінця цього тижня ВООЗ, ймовірно, завершить оцінку безпеки вакцин китайських фармацевтичних компаній Sinopharm і Sinovac Biotech, а до кінця червня- на початку липня ухвалить рішення щодо російської вакцини «Спутник V» . В даний час експерти ВООЗ продовжують вивчення виробничих і клінічних аспектів російської вакцини.

«Як тільки у нас буде повне досьє, і ми будемо мати у своєму розпорядженні усі дані по виробничим і клінічними аспектам, вакцина буде передана на оцінку групі технічних експертів. Ми думаємо, що це, швидше за все, відбудеться в кінці червня або, можливо, в липні », - заявила д-р Сімао.

За її словами, в останні два тижні в Росії знаходяться представники ВООЗ, які проводять оцінку «клінічної практики». З 10 травня там почне роботу група по оцінці процесу виробництва вакцини. З цією метою будуть проведені інспекції в п'яти центрах, де налагоджено таке виробництво. На двох об'єктах в перевірках візьмуть участь також представники Європейського агентства з лікарських засобів.

 

Нагадаємо, Бразилія та Словаччина заявляли про через "невід'ємні ризиків" і "серйозні дефекти" вакцини «Спутник V»