Голова Європейської Комісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) повідомила, що в Євросоюзі зроблено вже 150 мільйонів щеплень від коронавірусу. Про це фон дер Ляєн написала в вівторок, 4 травня, в соцмережі Twitter.

 

 

За її словами, першу дозу вакцини отримала вже чверть населення Євросоюзу. Крім того, наявної кількості вакцин достатньо, щоб уже в липні поточного року вийти на показник щеплень в 70 відсотків дорослого населення, зазначила голова Єврокомісії.

У 27 країнах-членах Європейського Союзу проживає близько 450 мільйонів осіб. За даними Єврокомісії, 266 мільйонів з них - дорослі.

На сьогодні в ЄС дозволено проводити щеплення проти коронавірусу векторними препаратами, розробленими компаніями AstraZeneca і J&J, а також мРНК-вакциною BioNTech/Pfizer і аналогічним препаратом американської біотехнологічної компанії Moderna.

 

Водночас Європейський Союз запустить паспорта вакцинації від коронавірусу для туристів з другої половини червня, повідомив прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі під час прес-конференції з міністрами туризму G20, La Reppublica.

Відзначається, що пропуск зможуть отримати і громадяни третіх країн.

Країни G20 також підтримують запровадження паспортів вакцинації від коронавірусу для туристів.