Влада Непалу звернулися до міжнародного співтовариства із закликом надати їм щонайменше 1,6 млн доз вакцини AstraZeneca, необхідних для повторного щеплення, на тлі різкого зростання числа заражень коронавірусом у цій невеликій високогірній країні.


"У людей, який вже отримали першу вакцину, можуть виникнути серйозні проблеми, якщо вони вчасно не зроблять другий укол", - заявив представник міністерства охорони здоров'я Непалу.
За словами співробітника Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, "ми, на жаль, бачимо, як індійський сценарій може повторитися і в інших місцях, тому що в цілому ряді країн є схожі параметри - відносно низький рівень вакцинації, циркуляція небезпечних штамів, зростання числа заражених - і все це в сукупності може привести до схожої ситуації ".

Експерти звертають увагу на Непал, де різко підскочило число інфікованих, а також на такі країни як Камбоджа, Фіджі і Монголія, де весь рік успішно стримували коронавірус, а тепер там відбуваються спалахи захворюваності і вводяться локдауни.

 

Нагадаємо, друга хвиля пандемії в Індії, що посилилися через недотримання правил безпеки, загальнонаціональних свят і виборів, призвела до того, що багато лікарень виявилися переповнені. Проблеми з тестуванням, діагностикою та лікуванням, а також брак ліжок, медикаментів і навіть кисню привели до різкого зростання смертності.

У країні офіційно зареєстровано вже понад 222 тис. смертей від коронавірусу, проте експерти вважають, що ці цифри сильно занижені і не відповідають тому, що люди спостерігають на власні очі.