Дванадцятого травня починаються військові маневри «Steadfast Defender 21», в яких візьме участь понад 9 тисяч солдатів з країн-членів НАТО. Головна мета маневрів - перевірка можливостей відповіді військ Північноатлантичного альянсу на потенційні загрози.

 

Повідомляє кореспондент Польського радіо Войцєх Цеґєльський:

«Військові навчання "Steadfast Defender" цього разу почнуться не на полігоні, а в штабах, перед комп'ютерами. Перша фаза вишколів перевірить, як працюють два нові штаби командування НАТО. Наступного тижня почнеться друга фаза, яка включає маневри на морі з участю 5 тисяч осіб, 20 кораблів та 40 бойових літаків. Остання, третя фаза - це сухопутні навчання на території Румунії. У навчаннях в Румунії будуть брати участь 4 тисячі солдатів сил швидкого реагування та майже 400 одиниць військової техніки. Це будуть маневри сухопутних військ з поєднанням артилерійського вогню. Загалом, у вишколах візьме участь 9 тисяч солдатів, в тому числі, з Польщі. НАТО хоче таким чином перевірити бойову готовність солдатів, свої можливості відлякування потенційного ворога, а також протестувати співпрацю різних армій членських країн».

 

Військові навчання Північноатлантичного альянсу почнуться місяць після того, як під кордоном з Україною Росія зосередила велику кількість війська.