За словами Антоненка, його повинні були відпустити відразу ж після того, як з'ясувалося, що він не підходить під опис злочинця

Андрій Антоненко вважає свій арешт частиною "детективної історії", яку хотіли видати українцям за істину, так як справжніх злочинців поліція або не могла знайти, або не хотіла.

"Чому я опинився за гратами - всім відомо. Справжніх злочинців поліція або не могла знайти або не хотіла. Тоді певні люди вирішили побудувати детективну історію і викласти її народу немов істину. На жаль, нам в цій історії була уготована роль акторів. Ми продовжуємо її виконувати і зараз - проти нашої волі ", - розповів він.


За словами Антоненка, його повинні були відпустити відразу ж після того, як з'ясувався його зріст, який не підходив під опис злочинця, який потрапив на камеру відеоспостереження.
"Вони повинні були відразу відпустити і вибачитися, але вони засекретили. Вони повинні були продовжувати тримати імідж своєї вигаданої історії. У триманні нас тривалий час під вартою і цілодобовим арештом було три причини. Перша і головна причина - створити в суспільстві хибну уяву про виннуватість. Не секрет, що більшість людей сприймає рішення про заходи, як критерій наявності об'єктивних доказів провини ", - впевнений ветеран.


Антоненко згадав, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в різних інтерв'ю говорив, що "утримання його під вартою означає, що судді і присяжні десь бачать його провину".
"Є ще дві важливі обставини, чому нас з Юлею (дитячий лікар і фігурантка справи Юлія Кузьменко) тримають під вартою і під арештом. Щоб ми не могли пройти під тими ж відеокамерами і продемонструвати різницю в ході і зрості. Друге - бояться проходження нами поліграфа у незалежних компетентних експертів.

Чому мене в кінці кінців звільнили? Як я вже говорив, хотілося б думати, що це справедливе рішення суду. Але крім моїх захисників, тут величезну роль зіграла підтримка громадянського суспільства ", - додав він.