За останні двадцять років у всьому світі природним чином виросли ліси розміром з Францію. Утім, це не зрівняється з площею, яку щороку вирубують для різних потреб людства.

 

Як пише BBC, відновлені ліси можуть поглинути еквівалент 5,9 гігатонн (Гт) вуглекислого газу - більше, ніж річні викиди в США. Команда під керівництвом Всесвітнього фонду дикої природи використовувала супутникові дані для побудови карти відновлених лісів.

Відновлення лісів включає відновлення природних лісових масивів з мінімальним втручанням або без нього. Цей показник варіюється від повної бездіяльності до посадки дерев, обмеження випасу худоби або видалення інвазивних рослин.

Вільям Болдуін-Кантелло з WWF зазначає, що природне відновлення лісу часто "дешевше, багатше вуглецем і краще для біорізноманіття, ніж активне висаджування дерев".

Водночас він наголосив, що відновлення лісів не можна сприймати як належне і додав, що для того, аби уникнути зміни клімату, потрібно зупиняти вирубку лісів.

"Вирубка лісів забирає мільйони гектарів щорічно, що набагато більше, ніж територія відновлених лісів", - говорить Болдуін-Кантелло.

Згідно з дослідженням, відновлення лісу на атлантичному узбережжі Бразилії дає підстави для надії, оскільки з 2000 року їх площа збільшилася і наразі приблизно дорівнює площі Нідерландів.

У бореальних лісах північної Монголії за останні 20 років було відновлено 1,2 мільйона гектарів лісу, також активне відновлення відбувається в Центральній Африці і бореальних лісах Канади.

Але дослідники попереджають, що ліси в усьому світі стикаються з "серйозними загрозами".

За їхніми словами, попри "обнадійливі ознаки" відновлення, вирубка лісів у світі настільки велика, що площа має збільшитися більш ніж удвічі, щоб досягти мінімального порогу збереження.