Міжнародна спільнота закликає зупинити обмін обстрілами між палестинськими бойовиками в Смузі Гази й ізраїльськими військовими.


«Загострення може перейти до повномасштабної війни», - заявив 12 травня посланець ООН з близькосхідного мирного процесу Тор Веннесланд, а генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш наголосив, що «серйозно стурбований» насильством, яке триває, і закликав «подвоїти зусилля, щоб відновити спокій».

 

 

За повідомленнями Ізраїлю, протягом 38 годин палестинські бойовики із підконтрольної «Хамасу» території Гази випустили понад тисячу ракет.

Від 10 травня, за повідомленнями, внаслідок обстрілів загинули понад 40 палестинців, зокрема 13 дітей, і щонайменше шестеро ізраїльтян, близько 500 людей зазнали поранень.

Як повідомляється, серед загиблих в Ізраїлі - батько і його дочка, які загинули в місті Лод поблизу Тель-Авіва, коли ракета влучила в їхній автомобіль.

У третій день ескалації ХАМАС веде масовані обстріли селищ прикордонної території. Сигнали тривоги 12 травня звучать в Ашкелоні, Ашдоді, Гедері. Також бойовики заявили про попадання ракети в платформу газового родовища поруч з Ашкелоном.

 

 

За даними ізраїльської армії, із ракет і мінометних снарядів, які були випущені зі Смуги Гази, 850 приземлилися в Ізраїлі або були перехоплені його системою протиповітряної оборони «Залізний купол», а 200 впали в Газі.

Міністр оборони Бені Ганц заявив, що армія Ізраїлю продовжить завдавати ударів по Сектору Газа до досягнення повного і довгострокового режиму "тиші".

Насильство спалахнуло після тижнів зростання напруженості, спричиненої протистояннями ізраїльської поліції і палестинських протестувальників біля мечеті Аль-Акса у Східному Єрусалимі, що є святинею як для мусульман, так і для євреїв.

 

 

Після вчорашніх протестів арабського населення в місті Лод вводиться комендантська година. Обмеження почнуть діяти з 20:00 12 травня. Місто патрулюватимуть загони поліції і бійці прикордонної служби.

Управління тилом Ізраїлю продовжило обмеження на роботу шкіл і заборону масових зібрань до 14:00 14 травня. Жителям населених пунктів від Беер-Шеви до Герцлії заборонено збиратися на відкритому повітрі групами більше 10 осіб, на працюючих підприємствах обов'язково повинні бути відкриті бомбосховища, заборонено відвідування навчальних закладів, дитячих і спортивних секцій.

Статус Східного Єрусалиму лежить в основі ізраїльсько-палестинського конфлікту і в минулому провокував насильство. Нещодавно напруженість загострилася через загрозу виселення палестинських сімей із району Східного Єрусалиму, щоб на їхньому місці могли поселитися єврейські поселенці.