Кум Путіна голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук 12 травня прибув до Офісу генерального прокурора де ознайомився з підозрою та пішов додому.

 

Очікували, що політика сьогодні могли затримати. Судове засідання з обрання запобіжного заходу Віктору Медведчуку відбудеться 13 чи 14 травня. Захист політика ще не знає точної дати засідання.

Згідно з пред'явленими звинуваченнями, Медведчуку може загрожувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Медведчук приходив до слідчого о 16:20, його супроводжували колеги по фракції Ілля Ківа та Вадим Рабінович.

Медведчук пояснив журналістам, чому з'явився зараз: мовляв, 11 травня він перебував на відпочинку з дружиною в сусідній області. Про підозру дізнався зі ЗМІ, знову заявив про "репресії і незаконне переслідування".

 

11 травня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала повідомлення про підозру Медведчуку та його соратнику Тарасу Козаку, щодо яких у лютому українська влада запровадила персональні санкції.

Їх підозрюють у держзраді та замаху на розграбування національних ресурсів в Криму.

 

Журналісти перед входом до ОГП запитали щодо підозри у сприянні передачі Росії нафтогазових родовищ та інформації про прихований підрозділ ЗСУ, яку той нібито передав Росії.

"Я не можу коментувати по якихось родовищах, і якійсь передачі інформації, я цю підозру не читав, мені її не вручали, і я не готовий сьогодні говорити про те, що мені намагаються вручити, або що намагається зробити Генпрокуратура", - заявив він.

"Я це оцінюю, як дії, спрямовані в порядку політичних репресій і незаконного карного переслідування мене, з приводу чого пан Зеленський погрожував ще 2019 року. Вони поступово реалізуються через правоохоронну систему".

Раніше Віктор Медведчук заявляв, що справа про держзраду, як і обшуки - політична розправа через його "принципову політичну позицію".

У відповідь на запитання журналістів, чи намагатиметься він поїхати з України, Віктор Медведчук відповів: "Я такого задоволення нікому не принесу".

Адвокат Медведчука Богдан Коваль повідомив, що політика підозрюють за двома статтями Кримінального кодексу - ст. 111 ("держзрада") та ст. 438 ("порушення звичаїв війни").

На відміну від Медведчука, за даними СБУ, Тарас Козак вже поїхав до Росії.