Комунальні підприємства "Київський метрополітен" та "Київпастранс" звернулися до Київської міської ради з вимогою переглянути вартість проїзду або виділити їм необхідні кошти.

 

Про це йдеться у заяві підприємств.

Так, підприємства просять депутатів виділити їм кошти, зокрема, для метрополітену мінімально необхідно 1,5 млрд грн, або переглянути тариф через зменшення пасажиропотоку, підвищення середньої заробітної плати та тарифів на електрику, воду тощо.

За підрахунками метрополітену, наразі обґрунтований тариф на 2021 рік складає 21,05 грн, при цьому дохід на одного пасажира складає 6,38 грн.

"Трудовий колектив Київського метрополітену вимагає приведення тарифу до об'єктивних показників для забезпечення безперебійної роботи підприємства. У разі відсутності коштів для оплати постачальникам загрожує відключенням та штрафними санкціями", - йдеться у заяві.

У "Київпастрансі" зазначили, що через карантин обсяг перевезення пасажирів зменшився на 39%, відповідно зменшилися доходи. За підрахунками "Київпастрансу" вартість перевезення має складати 20,50 грн, а електричкою - 72 грн.

Як зазначили в "Київському метрополітені", востаннє тариф переглядали у 2018 році.