У ніч на п'ятницю ізраїльська артилерія приєдналася до військово-повітряних сил країни в обстрілі сектор Газа, йдеться в заяві збройних сил.


Армія оборони Ізраїлю повідомила в «Твіттері», що її війська «в даний час атакують в секторі Газа». Пізніше було уточнено, що артилерійський вогонь ведеться з ізраїльської сторони кордону.

«Я обіцяв, що ми візьмемо з ХАМАС дуже високу ціну, - сказав прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху в записаному на відео зверненні. - Ми робимо це і продовжимо робити це з великою силою ».

Жителі прикордонних районів Гази підтвердили, що не бачили ніяких ознак присутності ізраїльських наземних сил всередині анклаву, але повідомили про масований артилерійський обстріл і десятки авіаударів.

Також повідомляється про рішення ізраїльської влади на тлі різкої ескалації в регіоні викликати близько семи тисяч резервістів, половина з яких будуть задіяні в частинах ППО, артилерії і роботі медичних підрозділів.


Тим часом Рада Безпеки ООН домовилася провести засідання для обговорення ситуації в неділю.  Плани організувати зустріч раніше були відкладені через заперечення з боку Сполучених Штатів.

«США продовжать активно брати участь в дипломатичних зусиллях на найвищому рівні, намагаючись знизити напруженість», - написала в «Твіттерре» посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.


За даними міністерства охорони здоров'я Гази, в результаті бойових дій загинули щонайменше 103 палестинців, в тому числі 27 дітей і 11 жінок. З ізраїльського боку загинули сім чоловік, у тому числі 6-річний хлопчик.