Посадковий модуль з першим китайським марсоходом "Тяньвень-1" (Tianwen-1) 15 травня приземлився на Марсі. Досі висадку на Червону планету вдалося здійснити тільки США.

 

У лютому автоматична міжпланетна станція "Тяньвень-1" після майже семимісячного польоту досягла орбіти Марса і провела майже два місяці, досліджуючи потенційні місця посадки. Спуск в атмосфері Марса тривав близько 9 хвилин.

Перший китайський космічний апарат для досліджень Марса "Тяньвень-1", що складається з орбітального модуля, посадкової капсули і марсохода, був запущений 23 липня 2020 року за допомогою ракети-носія "Чанчжен-5" з космодрому Веньчан в провінції Хайнань.

Планується, що китайський марсохід залишиться в посадковому модулі на кілька днів для діагностичних тестів, а потім відправиться досліджувати район, відомий як Утопія Планіція. Він приєднається до американського NASA Perseverance, який прибув на Марс в лютому.

 

Марсоходу належить досліджувати геологічну будову Марса, а також проводити хімічний аналіз складу грунту і вести пошук біомолекул і біосигнатура. Апарат забезпечений навігаційною і топографічними камерами, приладом для метеорологічних змін і двома детекторами. Наявність радіолокаційної станції - одна з основних відмінностей китайської експедиції: подібний прилад вперше доставлений на Червону планету.