Авіація Ізраїлю відновила повітряні удари по цілях у Газі рано вранці в суботу за місцевим часом. Бойовики ХАМАС провели ракетну атаку по Ізраїлю.

 

Минулої ночі по Ізраїлю було випущено 200 ракет. Частина з них впала в секторі Газа.

Про це пише The Times of Israel.

Запуски ракет ізраїльська армія фіксувала між 19: 00 вчора 14 травня і до 7 ранку сьогодні.

Армія повідомляє, що Iron Dome перехопила понад 100 ракет, 30 з яких впали в Газі.

 

За словами палестинських медиків, щонайменше дві людини були вбиті в результаті одного з декількох авіаударів на півночі сектора.

У містах на півдні Ізраїлю звучать сирени, що попереджають про ракетні атаки з боку сектора Газа. Терористична організація ХАМАС прийняла на себе відповідальність за запуск ракет.

Палестинські медики заявили, що щонайменше 128 осіб, в тому числі 31 дитина і 20 жінок були вбиті, 950 осіб отримали поранення.

В Ізраїлі заявили про вісім загиблих, серед яких солдат, що патрулював кордон з сектором Газа, і семеро цивільних осіб, в тому числі двоє дітей.

Бойові дії між Ізраїлем і палестинськими бойовиками в Газі супроводжуються зіткненнями між євреями і арабами, в зв'язку з чим влада країни попередили про ризик громадянської війни.

Рада Безпеки ООН домовився провести засідання для обговорення ситуації в неділю. Раніше плани організувати зустріч були відкладені через заперечення з боку Сполучених Штатів.

Напередодні засідання Радбезу в Ізраїль прилетіла заступник помічника держсекретаря США у справах Ізраїлю і Палестини Хаді Амр.

«США продовжать активно брати участь в дипломатичних зусиллях на найвищому рівні, намагаючись знизити напруженість», - написала в «Твіттері» посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.

Президент Джо Байден в четвер заявив журналістам, що не вважає реакцію Ізраїлю «в значній мірі надмірною».

Пентагон виступив із заявою, підтвердивши «непохитну підтримку законного права Ізраїлю на захист себе і свого народу».