В державі зростає заборгованість зі сплати за всі комунальні послуги, однак уряд досі не знайшов виходу з ситуації. На найближчому пленарному тижні під час «Години запитань до уряду» наша команда хоче почути, яким чином влада планує розв'язувати питання ефективності й законності встановлення субсидій та проблему заборгованості.

Про це в ефірі «Апостроф Live» повідомив народний депутат від «Батьківщини» Михайло Цимбалюк.

За його словами, постанова уряду, якою ліквідовуються комісії, що займаються питанням призначення субсидії, - антинародна та антиконституційна. Щонайменше тому, що позбавляє людину субсидій.

 

«Це ускладнить життя громадян, які сьогодні не можуть сплатити комірне зі свого доходу і будуть звертатися по субсидію. З 1 травня ця робота взагалі паралізована. Якщо держава гарантує пільгу на субсидію, то вона зобов'язана не перекидати це на плечі новостворених громад. Це завдання держави, яка має гарантувати та забезпечити субсидії всім людям, які її потребують», - вважає народний депутат.

 

На його переконання, питання наявної заборгованості потрібно вирішувати справедливо, адже варіант просто списувати заборгованість певній категорії громадян ставить людей у нерівні умови. Бо одні вчасно сплатили, а інші - вирішили почекати й накопичувати.

 

«Тут треба виписати формулу, за якою спеціальні комісії будуть з'ясовувати, з яких причин пішло накопичення заборгованості. Якщо уряд каже: давайте жити, як у Європі, то там є два важливих фактори, коли встановлюють ціну на комунальні платежі. Перше - економічна обґрунтованість. НКРЕКП не дає навіть нам, народним депутатам, цю формулу. Друге - здатність громадян платити за ці комунальні платежі. В нас немає ні першого, ні другого», - резюмував Михайло Цимбалюк.