Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг в бесіді з експертами з проблем миру підкреслив важливу роль військового стримування.

 

"Чим переконливіше військове залякування, тим простіше вести переговори і про контроль над озброєннями", - сказав він в ході дискусії з питання про збереження міжнародного миру на полях 3-го Екуменічного церковного з'їзду у Франкфурті-на-Майні в суботу, 15 травня, пише DW.

"Поки існує військова загроза, ми повинні забезпечувати військове стримування", - підкреслив Столтенберг, відповідаючи на питання про військові витрати і заходи зі збереження миру.

 

Як приклад поєднання тиску і діалогу генсек НАТО назвав відносини з Росією. "Ми пропонуємо діалог, проте Росія продовжує вести себе агресивно і вдома, і на світовій арені", - сказав він, нагадавши в цьому зв'язку про Україну, Грузію і опозиціонера Олексія Навального. "Ми повинні зберігати економічний тиск і санкції, демонструючи в той же час готовність до переговорів", - вказав Столтенберг.

На питання про те, яку роль в справі врегулювання конфліктів могли б грати релігійні лідери, Столтенберг відповів, що релігія, безумовно, може бути частиною рішення, але при цьому вона може бути і частиною проблеми.

За словами генсека НАТО, це відноситься не тільки до терористичного угруповання "Ісламська держава", але і, наприклад, до норвезького правого  екстреміста Андерса Брейвіка, який спробував виправдати вчинені ним злочини своїм нагадуванням про віру.