Віце-прем'єр і міністр внутрішніх справ Ян Гамачек повинен був відправитися в Москву на військовому літаку, який вже був готовий до польоту, повідомили в Міноборони пише Чеське радіо.

 

За словами представника відомства, рейс був відмінений за кілька годин до публікації інформації про причетність російських спецслужб до вибуху складів боєприпасів в Врбетіце в 2014 році.


Ян Гамачек стверджує, що підготовка поїздки в Росію була прикриттям. Однак, як повідомляє Seznam Zprávy, підготовка до польоту вказує на те, що міністр збирався відправитися в Москву, незважаючи на те, що вже мав інформацію щодо російський слід в «справі Врбетіце».

 

Нагадаємо, за твердженням  видання Seznam Zprávy, віце-прем'єр Ян Гамачек збирався під час візиту до Москви, запланованого на 19 квітня, мав намір домогтися поставок в Чехію мільйона доз вакцини «Супутник V» і проведення в Празі зустрічі президентів США і Росії. В обмін він нібито пропонував замовчати участь російських спецслужб у вибухах складів боєприпасів в селищі Врбетіце в 2014 році,