Влада міста Гома, в якому проживають понад 1,5 мільйона людей, ухвалила рішення евакуйовувати населення через виверження вулкана Ньїрагонго.

 

Зазначається, що ввечері суботи, 22 травня, потік лави наблизився до місцевого аеропорту. Водночас у низці районів відключена електрика.

 

 

Громадяни ДР Конго, що проживають у місті Гома, перебуваючи у паніці, втікали до Руанди. Повідомляється, що понад 8 тисяч конголезців вже перетнули кордон.

 

 

Прем'єр-міністр Демократичної Республіки Жан-Мішель Сама Луконде скликав екстрену нараду в столиці Кіншасі. Чиновники розроблений план евакуації населення Гоми.

Ми сподіваємося, що заходи, яких було вжито сьогодні ввечері, дозволять населенню досягти тих пунктів, які були зазначені в цьому плані,
- заявив представник уряду Патрік Муйая.

 

 

 

Станом на ранок 23 травня ЗМІ пишуть про понад 100 загиблих від виверження вулкана. Однак влада ДР Конго цю інформацію наразі не підвтердила.

Виверження вулкана в Демократичній Республіці Конго залишило димлячий слід лави, але вона, як видається, зупинилася в кількох сотнях метрів від столиці провінції Північна Ківу Ґома.

 

 

Ньїрагонго, розташований між африканськими країнами Демократична Республіка Конго та Руанда, - один із найбільших живих вулканів світу.
Востаннє виверження Ньїрагонго було майже 20 років тому - у 2002. Тоді загинули 250 людей, а 120 тисяч втратили житло.
З 1882 року зафіксували 34 виверження цього вулкана. Його вважають одним з найнебезпечніших у світі.