Передчасне ослаблення обмежувальних заходів, пов'язаних з пандемією COVID-19, призвело до зростання числа випадків захворювання в кінці 2020 року і в перші місяці 2021 року. До перемоги над цим захворюванням ще далеко, і в ВООЗ рекомендують як і раніше дотримуватися всіх необхідних заходів обережності, зокрема, носити маски та дотримуватися фізичної дистанції.

 

Про це на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я нагадав Виконавчий директор Програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майкл Райан.

Експерти організації, зокрема, підкреслюють, що за перші п'ять місяців 2021 року вже було зареєстровано більше випадків зараження коронавірусом і смертей від цієї хвороби, ніж за весь 2020 рік.

На сьогоднішній день тільки за офіційними даними, вірусом SARS-CoV-2 заразилося 167 мільйонів чоловік, 3,5 мільйона чоловік померли в результаті цього небезпечного захворювання.

«В кінці 2020 року і в 2021 році захворюваність була на піку в Африці, Північній і Південній Америці, Європі, Східному Середземномор'ї, Південно-Східної Азії і Західній частині Тихого океану. На зростання захворюваності вплинув цілий ряд факторів, в тому числі громадські заходи, підвищення мобільності, ослаблення обмежувальних заходів, поява більш заразних штамів і несправедливий розподіл вакцин », - сказав д-р Райан.

Він розповів, що в цілому по світу в останні тижні число випадків зараження COVID-19 знижувалося, проте ситуація як і раніше дуже нестабільна, в ряді країн спостерігаються спалахи коронавірусної інфекції. Більш того, зазначив Райан, в сільській місцевості, а також в інших районах, де доступ до тестування і до медичних послуг обмежений, реальні показники захворюваності можуть значно перевищувати офіційні.

 

Д-р Райан також повідомив, що рівень смертності від коронавірусу з початку пандемії знизився - завдяки вдосконаленню методів діагностики і лікування.  На сьогоднішній день від COVID-19 вмирає 16 відсотків пацієнтів, у яких спостерігається важкий або критичний перебіг хвороби. У перші місяці пандемії цей показник становив 40 відсотків.

Серед тих, у кого проявляються симптоми COVID-19, у 40 відсотків спостерігається легкий перебіг хвороби, у 40 відсотків - помірний, у 15 відсотків - важкий, у 5 відсотків - критичний. У деяких з тих, хто заразився коронавірусом  симптоми ніяк не проявляються.


У ВООЗ також нагадують про так зване «затяжне» протіканні хвороби, коли перехворіли люди ще протягом довгих місяців можуть відчувати слабкість, сильну втому, втрату нюху або здатності відчувати смак і навіть когнітивні порушення, включаючи проблеми з пам'яттю і неуважність.