У Нідерландах на сьогоднішньому судовому засіданні з розгляду по суті справи про збитий у 2014 році Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс MH17, оприлюднили нові телефонні розмови чотирьох обвинувачених.

 

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Гаазі.

 

Зокрема, обвинувачений Сергій Дубинський у розмові з чоловіком на псевдо Боцман, яка відбулася 17 липня 2014 року о 17:42, каже, що вдалося збити "сушку" (тобто винищувач Збройних сил України), бо бойовики отримали "Бук-М". Дубинський також сказав, що "після того, як зранку отримали "Бук-М", їм стало легше вести бойові дії".

У розмові Дубинського з іншим чоловіком, Ігорем, яка відбулася о 18:20, йшлося, що журналісти повідомляють, що за 80 км від Донецька збито "боїнг". Спочатку Дубинський думає, що йдеться про "сушку", яку прийняли за "боїнг". Однак коли стає зрозуміло, що збито пасажирський літак, бойовики починають говорити, що начебто "сушка" збила "боїнг", а вони збили "сушку".

"Боцман": У меня здесь самолет подбили, я тут за ящиками. Если что, тебе передам, чтобы ты потом передал.

Дубинский: Мы кого-то подбили (неразборчиво).

"Боцман": Что ты говоришь?

Дубинский: Я буду часа через два только в городе. Я сейчас в Мариновке. Самолет мы бахнули тоже сейчас, "сушку". Как раз над Саур-Могилой. Мы же "Бук-М" получили, вот.


Інший обвинувачений Леонід Харченко 17 липня 2014 року о 21:32 обговорює телефоном з бійцем Гілазовим те, що загубився боєць з екіпажу "Бука".

У розмові Харченка з обвинуваченим Олегом Пулатовим, що відбулася о 21:40 у день трагедії, йдеться про екіпаж установки "Бук". Зокрема, Харченко каже, що "хлопців з коробочки нової нема".

 

У суді також оприлюднений фрагмент розмови обвинувачених Ігоря Гіркіна та Дубинського, що відбулася вранці наступного дня після катастрофи. У ній Дубинський каже, що "Бук" уже в РФ: "Машина уже давно в Росії перебуває".

На засіданні досить детально було представлено відео та карти транспортування ЗРК "Бук".

Суддя Дагмар Костер, який зачитує деталі справи, вкотре зазначив, що всі оприлюднені матеріали є результатом розслідування, а суд свою думку висловить лише після завершення розгляду справи по суті.