США використовуватимуть санкції та дипломатію, щоб запобігти політичному використанню проекту, заявив посадовець. Питання «Північного потоку-2» буде обговорюватись під час зустрічей президента США Джо Байдена та держсекретаря США Ентоні Блінкена, які перебувають цього тижня в Європі, пише Голос Америки.

 

«Наша мета - щоб Росія не змогла використати енергію в якості геополітичної зброї проти України, чи іншої країни». Про це заявив речник Державного департаменту Нед Прайс відповідаючи на питання стосовно позиції США щодо добудови «Північного потоку-2». Все ж, він відзначив, що фізичній добудові трубопроводу важко запобігти.

Зокрема, зауважив речник, держсекретар США Ентоні Блінкен неодноразово обговорював питання «Північного потоку-2» з міністром закордонних справ Німеччини Гейко Маасом а також з українськими посадовцями, включаючи президента Володимира Зеленського та міністра закордонних справ Дмитро Кулебу.

«Наша мета залишається, і ми будемо робити все для цього - шляхом санкцій а також шляхом дипломатії та співпрації з нашим близьким союзником - Німеччиною, з Україною та іншими країнами в регіоні, щоб цей трубопровід не використовували з політичною метою», - додав речник.

Прайс відзначив, що в Конгресі США існує потужна згода обох партій щодо питання «Північного потоку-2».

«Північний потік-2» було одним із центральних під час слухань за участю Держсекретаря Блінкена в Комітеті міжнародних відносин Палати представників США, що відбулись в понеділок. Зокрема, конгресмени критикували рішення Держдепу надати в звільнення від санкцій для компанії Nord Stream 2 AG та її керівника Маттіаса Варінга. Блінкен запевнив конгресменів, що виключення може бути скасоване.

 

Під час брифінгу Прайс ще раз засвідчив позицію США щодо того, що «це російський геополітичний проект, який загрожує енергобезпеці Європи та шкодить безпеці України, східному флангу НАТО та партнерам».

Він зауважив, що минулий пакет санкцій проти газпромівського проекту став наймасштабнішим, адже було видано кроки щодо блокування дев'яти російських державних кораблів а також суден долучених до проекту.