Демократи в Палаті представників в четвер заслухали свідчення директора ФБР Кріса Рея в зв'язку з тим, що, за їхніми словами, спецслужби не впоралися зі своєю роботою, не зумівши запобігти нападу на Капітолій, що відбувся 6 січня.

 

Директор ФБР Кріс Рей


Голова Юридичного комітету Джеролд Надлер, звертаючись до Рея під час слухань, сказав, що ФБР має звернути увагу на «провали в роботі розвідки», в результаті яких правоохоронні органи не підготувалися до нападу на будівлю Конгресу з боку прихильників Дональда Трампа.

«Бездіяльність ФБР протягом тижнів, що передували 6 січня, просто збиває з пантелику, - пояснив Надлер. - Важко сказати, втратило керівництво ФБР дані, які були надані вашими регіональними відділеннями та були опубліковані в Інтернеті для загального огляду, або Бюро отримало розвіддані, недооцінило загрозу і просто не діяло ».

Рей відповів, що 5 січня регіональне відділення ФБР в Вірджинії надіслало попередження поліції Капітолію про те, що екстремісти, які збираються в Вашингтон для участі в протестах, збираються застосувати насильство.

Директор ФБР додав, що «майже ніхто» з 500 осіб, звинувачених на сьогоднішній день в участі в атаці,  раніше не перебував у полі зору ФБР.

За його словами, ФБР дуже важко було передбачити, що ці люди поведуться таким чином.

«Можете бути впевнені, що ми будемо уважно стежити за тим, як внести поліпшення, як зробити ще більше, зробити щось по-іншому в плані збору і поширення розвідданих», - запевнив Рей.

 

На питання, чи розслідувало  ФБР дії Трампа і його соратника Роджера Стоуна, Рей відповів, що не може ні підтвердити, ні спростувати інформацію про таке розслідування.
Стів Коен, демократ з Теннесі, прямо запитав Рея: «Розслідували ви дії людей, які спровокували бунт?». Глава ФБР заявив про недоречність обговорення розслідувань, що ведуться щодо конкретних осіб.