Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що ризик осіннього спалаху COVID-19 у Європі залишається високим - попри те, що інфікування, кількість госпіталізацій і смертей в регіоні швидко скорочуються.

 

Про це заявив регіональний директор Європейського бюро ВООЗ Ганс Клюге, пише The Guardian.

Як повідомляється, ризик спалаху пов'язаний зокрема з тим, що  суспільство відкривається. 36 з 53 країн Європейського регіону послабили обмеження, та Клюге сказав, що "ми в жодному разі не поза небезпекою", і закликав "всіх проявляти обережність, знижувати ризики і зберігати безпеку", зокрема подорожувати відповідально.

За його словами, щоб уникнути подій минулого року, уряди повинні "твердо дотримуватися захисних заходів... навіть при скороченні числа випадків". Головний пріоритет урядів повинен полягати в тому, щоб захищати людей похилого віку, людей з супутніми захворюваннями і працівників передових сфер.

Крім того, розвивається більш заразний варіант "Дельта", вперше виявлений в Індії.У ВООЗ  "Дельта" викликає особливе занепокоєння. Він ще не поширений в європейському регіоні, але, як повідомляється, в деяких країнах вже витіснив домінуючий варіант Alpha.

У ВООЗ попередили, що, хоча в Європі вакцинація відбувається набагато швидше - 30% людей отримали хоча б одну дозу, а 17% повністю вакциновані - охоплення "все ще далеке від достатнього для захисту регіону від спалаху" і "багато людей серед вразливих груп  населення старше 60 років залишаються незахищеними".