Держав без територій не існує, держава і територія речі тотожні. Саме сьогодні буде зрозуміло, наскільки громадяни спроможні відстояти територію своєї держави.

 

Про це під час прес-конференції сказав експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко, передає INTV.

"ЦВК сьогодні, о 17 годині має розглядати питання реєстрації ініціативної групи «земельного референдуму» на який планується винести питання щодо продажу землі", - повідомив Матвієнко.

Політолог підкреслив, що, як зауважила Юлія Тимошенко, тут ми побачимо, наскільки президент Зеленський є щирим у своїх підходах до народовладдя.

" У свої програмних виступах ще до обрання, і вже на посаді він неодноразово говорив про механізм референдуму як про спосіб реального народовладдя... Справедливо зауважили, що президент намагається референдумом про олігархів підмінити референдум про землю", - сказав Матвієнко.

Експерт нагадав, що земля, згідно конституції, по-перше належить громадянам, по-друге вона забезпечує їх життя і по-третє, вона не може бути просто "розбазарена", бо це майже останній ресурс.

"Сьогодні ми будемо бачити, як до цього поставиться ЦВК. Ми будемо бачити, наскільки президент вже "зачистив" інститути, чи ні. Ми розуміємо, що більшість у ЦВК належить партії "Слуга народу", отже ми побачимо, наскільки Зеленський та його партія будуть щирими у своїх намаганнях", - звернув увагу політолог.

"Сьогодні засідання ЦВК наряду з черговим РНБО стануть показниками ставлення влади до громадян та нашої власності - землі", - завершив Костянтин Матвієнко.