За даними соціологів, поряд з деяким зростанням рейтингів президента спостерігається падіння рейтингів ОПЗЖ та ЄС. Йде боротьба за прихильність виборців, які або розчарувалися, або не збираються на вибори чи не хочуть відповідати на питання.

Спостерігається зростання рейтингів у "Батьківщини" та Юлії Тимошенко - вона дійсно може вийти до другого туру.

 

Про це на прес-конференції сказав доктор політичних наук, політолог Ігор Петренко, передає INTV.

"Чому так відбувається? З одного боку, стратегія конкретних справ Тимошенко дійсно працює і краще сприймається електоратом... "Батьківщина" і Тимошенко давно зосереджуються на конкретних ідеях та пропозиціях, які поки не дуже сприймаються владою", - зауважив політолог.

Далі Петренко звернув увагу, що такий підхід є не дуже характерним для української опозиції, бо ЄС та ОПЗЖ практикують "традиційний" підхід - коли критика для опозиції важливіша за результат.

 

Політолог додав, що питання ринку землі залишається дуже актуальним, для його вирішення є конкретний інстумент - це референдум.

"Питання чи зареєструють його в ЦВК чи ні, - це своєрідна "розтяжка". З одного боку, є обіцянка народовладдя... а з іншого - є питання яке не дуже вигідне, з яким можуть виникнути проблеми. Або ви не хочете питання які для вас (для влади) незручні ставити, або відповідно ви відмовляєтесь від питання народовладдя", - зауважив Петренко.

 

Експерт звертає увагу, що у питанні КСУ Тимошенко знову таки демонструє готовність вести дискусію, але цього знову не відбувається.

" КСУ зараз далеко не в найкращому випадку... це відтерміновує питання визначення конституційності відповідних законопроєктів, зокрема і земельного", - прокоментував ситуацію Петренко.

Не можна оминути питання бідності - продовжив політолог. Він вважає, що "Батьківщина" одна з небагатьох політичних сил, яка активно апелює до цього питання.

Загалом, в кінці політичного сезону топтемою є питання ринку землі, а найбільшим "рупором" у захисті інтересів українців виступає партія "Батьківщина" та Юлія Тимошенко, - резюмував політолог.