До кінця 2021 року сучасні системи спостереження встановлять на 50-60% литовсько-білоруського кордону, сказав голова литовського парламентського Комітету з питань нацбезпеки Лаурінас Кащюнас, пише Delfi.

За його словами, незабаром до Литви прибудуть співробітники агентства Європейського союзу по безпеці зовнішніх кордонів Frontex, крім того, стане можливою процедура депортації деяких нелегалів.

 

МВС Литви просить в уряду додаткові 11,5 млн. євро на захист кордону з Білоруссю. "Зараз системами оснащені 38% кордону з Білоруссю, в кінці цього року масштаби досягнутий 50-60%, наскільки мені відомо", - сказав Кащюнас.

З середини липня 2021 року разом з прикордонниками литовсько-білоруський кордон патрулюватимуть співробітники Frontex, які у всій Європі відповідають за депортацію нелегальних мігрантів.

"Треба мати на увазі, що це не тільки співробітники. Frontex займається депортаціями в масштабах всієї Європи. Це можливість участі в процедурі повернення нелегальних мігрантів - Frontex поверне тих мігрантів, які не отримали статус біженців", - зауважив Кащюнас.

Він пояснив, що мету переходу кордону нелегалами завжди уважно оцінюють - з'ясовують, чи точно вони тікають від реальної загрози і репресій, або це все ж економічні мігранти. Така практика триватиме близько 6 місяців.

За останню добу в Ігналінської районі затримано 32 нелегали. Всього в цьому році затримано більше 300.

11 червня в Пабраде, поруч з Центром реєстрації біженців розпочато будівництво наметового містечка для нелегалів. У ньому з'явитися до 350 місць.