Представник так званої "ЛНР"  вважає "цілком можливим" проведення процесу над Романом Протасевичем, якого затримав білоруська влада наприкінці травня.

 

"Наші правоохоронні органи створили слідчу групу, яка займається цим, і відповідні документи вже направлені безпосередньо до правоохоронних органів, слідчих органів Білорусі", - цитує його "Свабода".


За словами Мірошника, "зараз необхідно пройти процесуально-слідчу частину, після чого повинні бути складені всі необхідні документи, а після цього можна буде говорити про те, як привести його до суду ЛНР". "Я думаю, що це можливо, але цьому передуватиме серйозна, скрупульозна робота", - сказав він.


Раніше представник так званої "ЛНР" заявляв, що проти Протасевича розпочато кримінальну справу. Згідно з обвинувальним висновком, влітку 2014 року він добровільно вступив до українського батальйону «Азов», який у так званій «ЛНР» визнаний терористичною організацією, і до зими 2015 року брав участь у бойових діях на Донбасі як заступник командир другої штурмової роти. Представники "Азову" спростували це повідомлення.

 

Олександр Лукашенко заявив, що "слідчі з Донбасу" можуть приїхати і допитати Романа Протасевича. У відповідь міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Київ має "достатньо інструментів, щоб заподіяти шкоду людям і країнам, які не поважають територіальну цілісність України", особливо коли мова йде про Білорусь.

Протасевич був затриманий 23 травня в Мінську після вимушеного посадки літака, що летів з Афін до Вільнюса. У Білорусі Протасевича звинувачують за кількома статтями Кримінального кодексу: організація масових заворушень (ст. 293 КК), організація грубого порушення громадського порядку (ст. 342 КК) та розпалювання соціальної ворожнечі (ч. 3 ст. 130 КК).

Максимальні терміни, передбачені цими статтями, - 15 років позбавлення волі, 3 роки та 12 років відповідно. У листопаді 2020 року влада включила Протасевича до списку осіб, причетних до терористичної діяльності. Водночас проти нього не було порушено кримінальних справ за "терористичними" статтями.