За вже введеними санкціями Євросоюзу щодо Білорусі підуть нові. Про це голова Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Армін Лашет (Armin Laschet) заявив в п'ятницю, 11 червня, напередодні розмови з одним з лідерів білоруської опозиції, Світланою Тихановською, пише DW.

 

Перехоплення Мінськом лайнера Ryanair і затримання опозиційного блогера Романа Протасевича і його супутниці, росіянки Софії Сапеги, є "безпрецедентною атакою на міжнародне право", зазначив політик. Євросоюз не потерпить таких порушень з боку "диктатора посеред Європи", підкреслив він, маючи на увазі правлячого в Білорусі Олександра Лукашенка.

Лашет знову закликав звільнити всіх політичних в'язнів в Білорусі. Він назвав Тихановську "жінкою, що відважно протистоїть диктатору, який сфальсифікував вибори". Мільйони жителів Білорусі "сподіваються на кінець диктатури", додав політик. Лашет, який виступає кандидатом на пост канцлера Німеччини від блоку консервативних партій ХДС / ХСС, особливо виділив значимість "боротьби за свободу" в Білорусі.

 

Білоруська влада 23 травня примусили лайнер авіакомпанії Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса, екстрено приземлитися в Мінську. Літак був посаджений після повідомлення про мінування повітряного судна, що виявилося хибним. Були затримані двоє пасажирів. Рада ЄС закликала європейських авіаперевізників уникати перельотів над територією Білорусі.

Євросоюз 5 червня ввів санкції щодо державних білоруських авіакомпаній. Їм заборонено користуватися повітряним простором і аеропортами ЄС. Пізніше свій повітряний простір для авіакомпаній Білорусі закрила і Японія.