Журналісти американської газети The New York Times в п'ятницю, 11 червня, стали лауреатами Пулітцерівської премії в головній номінації - "Служіння суспільству" - за "відважне, далекоглядне і масштабне висвітлення" пандемії COVID-19.

Журналістам вдалося "показати расову і економічну нерівність, провальні дії влади в США і за їх межами, а також заповнити інформаційний вакуум", що допомогло місцевій владі, медикам, компаніям і приватним особам підготуватися до поширення коронавірусу, підкреслюється в заяві журі.

 

Нагорода в номінації "За видатну подачу сенсаційного матеріалу" дісталася співробітникам видання Star Tribune з штату Міннесота за "детальне висвітлення" загибелі Джорджа Флойда при затриманні поліцейськими в Міннеаполісі і  протестів, що спалахнули після цього.

У номінації "Особлива згадка" журі Пулітцерівської премії відзначило Дарнеллу Фрейзер - дівчину, яка зняла на відео останні хвилини життя Флойда.

Проект про акції протесту в США після трагедії в Міннеаполісі приніс нагороду фотографам інформагентства Associated Press в категорії "Новинна фотографія".

А фотокореспонденту Associated Press Еміліо Моренатті присудили премію в номінації "Художня фотографія" за проект про життя літніх людей в Іспанії під час пандемії. Журі особливо виділило "пронизливість" знімків.

Перемогу в категорії "Освітлення міжнародних тем" здобули троє журналістів новинного інтернет-порталу BuzzFeed News за серію репортажів про табори для мусульман в Китаї. Матеріали були підготовлені з використанням супутникових знімків та інтерв'ю колишніх в'язнів.

 

Пулітцерівська премія - одна з найпрестижніших в США і в світі нагород в галузі журналістики. Вона вручається щорічно з 1917 року за публікацію в будь-якому американському виданні.