У Бельгії завершилися  пошуки озброєного солдата, що тривали чотири тижні. Його визнанали небезпечним правим екстремістом через погрози в числі інших відомому вірусологу.

У неділю, 20 червня, федеральна поліція країни повідомила про те, що підозрюваний в тероризмі військовослужбовець Юрген Конінгс,  скоріш за все, знайдений мертвим, пише DW.

Тіло було знайдено перехожими в лісі на сході країни, неподалік від міста Ділсі-шток. Початкові дані вказують на те, що мова йде про Конінгс і що він наклав на себе руки за допомогою вогнепальної зброї. Розслідування триває, вказується далі в заяві.

 

46-річний Конінгс пропав 17 травня після того як залишив  лист з погрозами на адресу держави, а також громадських діячів. Зокрема, погрози були адресовані одному з провідних вчених країни вірусологу Марку Ван Рансту, який за час пандемії неодноразово піддавався нападкам супротивників антивірусних заходів. Ван Ранст разом з родиною був доставлений в безпечне місце і поміщений під охорону поліції.

Після цього бельгійська поліція почала пошук збройного солдата за підозрою у підготовці теракту. В операції брали участь збройні сили, були задіяні сотні солдатів, бронетехніка і військові вертольоти. Також був підключений Інтерпол. За даними газети Le Soir, до середини червня на пошуки було витрачено близько 650 тисяч євро.

Крім того, зникнення озброєного військовослужбовця викликало політичну і суспільну дискусію. Незважаючи на те, що Конінгс через його симпатії до правих екстремістів значився в списку підозрюваних антитерористичного відомства, він мав безпосередній доступ  до складу зброї свого підрозділу.