У Бразилії кількість смертей від Covid-19 перевищила критичну позначку в 500 тисяч осіб, і експерти прогнозують погіршення ситуації через брак вакцин, повідомляє ВВС.

 

Бразильський інститут охорони здоров'я Fiocruz називає ситуацію в країні критичною. Рівень вакцинації населення не перевищує 15%, в той час як протиковідні заходи в країні послаблені.

Опозиція звинувачує президента Бразилії Жаіра Болсонару в затягуванні процесу закупівлі вакцин з політичних причин і в ігноруванні небезпеки, яку представляє коронавірус.

Погіршення епідеміологічної ситуації в Бразилії пов'язано з поширенням більш заразного штаму Covid-19, який був зафіксований в Амазонії і отримав назву "Гамма": минулого тижня щодня фіксувалося близько 70 тис. заражень цим варіантом.

У більшості бразильських штатів зайнято близько 80% ліжок в лікарнях, і експерти побоюються, що з початком зими в південній півкулі число заражень може підскочити.

Міністр охорони здоров'я Бразилії Марселу Кейрога в своєму "Твіттері" висловив співчуття всім родичам і друзям померлих від коронавірусу.

"500 тисяч життів забрала пандемія, яка вбила нашу Бразилію і весь світ. Я невпинно працюю над тим, щоб в найкоротші терміни вакцинувати всіх бразильців і змінити цей сценарій, який мучить нас вже більше року", - написав він.


На сьогоднішній день Бразилія залишається на другому місці в світі за кількістю померлих від Covid-19 після США. З березня щодня в країні вмирає більше 1,5 тис. чоловік. За словами колишнього керівника Національного агентства спостереження за здоров'ям Бразилії (Anvisa) Гонсалу Весіни, повільний процес вакцинації може погіршити ситуацію.

"У нас вже 500 тисяч смертей, і, на жаль, ця цифра буде рости, тому що потрібен час, щоб розширити процес вакцинації. Можливо, цей рік теж буде важким, тому що ми залежимо від поставок вакцин, які були закуплені занадто пізно" , - сказав він.

У суботу в Бразилії пройшли масові протести проти уряду Болсонару. Учасники акцій, зокрема, вимагали прискорення програми вакцинації населення.