У Чехії Злинський край і населені пункти в околицях Влаховіце-Врбетіце і, де в 2014 р вибухнули склади боєприпасів, можуть отримати компенсацію від держави на загальну суму 350 млн крон (близько 15 млн євро), повідомляє Чеське радіо.

 

Жителі району, ураженого вибухами, можуть подати заяву на компенсацію окремо. Загальна сума компенсації населенню може досягти 300 млн крон (12 млн євро). Про відповідний проект закону повідомив, виступаючи в Зліні, європарламентар від партії «Піратів» і адвокат 4-х постраждалих населених пунктів Станіслав Полчак.


Один зі складів боєприпасів в селищі Врбетіце вибухнув в жовтні, а другий - в грудні 2014 г. При вибуху двоє людей загинули. Обидва склади були орендовані компанією Imex Group. На момент катастрофи складами керував Військово-технічний інститут.


Після вибухів стало неможливим використання сотень гектарів землі, ціни на нерухомість впали, знизилася якість життя населення.
Чеська контррозвідка підозрює в причетності до вибухів агентів російських спецслужб. Висунуті проти російської сторони звинувачення привели до дипломатичної кризи між двома країнами.