Держави - кандидати в члени Європейського Союзу і країни-учасниці Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) приєдналися до рішення ЄС про заборону на допуск в свій повітряний простір і аеропорти літаків білоруських авіакомпаній, повідомив офіційний представник глави дипломатії Євросоюзу Петер Стано в понеділок, 21 червня.


"Країни-кандидати Північна Македонія, Чорногорія, Сербія та Албанія, а також країни ЄАВТ Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія, члени Європейської економічної зони, приєднуються до рішення Ради ЄС", - йдеться в прес-релізі, поширеному зовнішньополітичною службою ЄС.
У документі наголошується, що перераховані вище країни забезпечать "відповідність своєї національної політики  рішенням Ради".

 

Нагадаємо, Рада ЄС з 5 червня ввела заборону на використання білоруськими літаками повітряного простору країн Євросоюзу і на їх допуск в європейські аеропорти. Заборона не поширюється на випадки виникнення необхідності екстреної посадки або екстреного прольоту над територією ЄС.

Дане рішення було прийнято після того, як 23 травня в аеропорту Мінська був посаджений літак Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса. Білоруські авіадиспетчери рекомендували літаку приземлитися в Мінську, пославшись на загрозу мінування лайнера. Ця загроза, проте, згодом не підтвердилася.

Засновник білоруського інформаційного порталу Nexta Роман Протасевич після посадки літака був затриманий. Разом з ним була затримана і його подруга, студентка Європейського гуманітарного університету у Вільнюсі, громадянка Росії Софія Сапега. Країни Заходу назвали дії Мінська повітряним піратством і ввели додаткові санкції проти низки білоруських керівників.