Винищувачі НАТО, що здійснюють місію повітряної поліції в країнах Балтії  минулого тижня вісім разів піднімалися в повітря, щоб супроводити  в повітряному просторі над Балтикою російські військові літаки, повідомило в понеділок Міністерство оборони Литви, пише Delfi.

 

15 червня винищувачі НАТО ідентифікували російський літак розвідки А-50, два винищувачі Су-27, два штурмових літака Су-24, що летіли в міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем з Калінінградської області і поверталися до неї. У той же день було супроводжено два російські бомбардувальники Ту-160, два винищувачі Су-35 і Су-27.

Третій раз 15 червня винищувачі НАТО піднімалися в повітря через два російські літаки Су-35.

Стосовно двух російських штурмовиків, що летіли над Балтикою в той день Литва заявила протест Росії, так як підозрює, що вони порушили повітряний простір країни.

За даними литовських посадових осіб, російські літаки заглибилися на один кілометр в повітряний простір Литви і пробули в ньому близько хвилини.

16 червня винищувачі повітряної поліції двічі супроводили російські літаки: перший раз - літак розвідки А-50, другий раз - літаки Ан-30, Ан-12, два Су-24, два Су-27, один Су-34, два Су-35 .

17 червня натівські винищувачі почали патрулювання в міжнародному повітряному просторі над Балтикою через активізацію дій в Калінінградській області.

18 червня один раз був супроводжений російський літак Іл-22, другий раз - Ан-26.

У більшості випадків російські літаки летіли з відключеними транспондерами, не підтримували зв'язок з Регіональним центром управління польотами, плану польоту у них не було.

Місія повітряної поліції НАТО здійснюється з Литви та Естонії.