У найближчі дні спекотний характер погоди в Києві сприятиме накопиченню шкідливих домішок у повітрі, повідомили в геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського.


За даними спостережень, у період з 15 до 22 червня у повітрі в Києві зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій за середньодобовим вмістом завислих речовин, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, формальдегіду на низці постів спостережень.

«Всього на 16-ти стаціонарних постах обсерваторії з 15 до 22 червня було відібрано та проаналізовано 1519 проб повітря. Загалом, порівняно з попереднім тижнем, зафіксовано деяке підвищення середньодобового вмісту оксиду вуглецю, слабке зниження вмісту формальдегіду, вміст діоксиду азоту суттєво не змінювався, залишаючись на доволі високому рівні. Вміст діоксиду сірки та завислих речовин у повітрі міста майже не змінився», - йдеться в повідомленні.

Раніше сьогодні користувачі соцмереж активно розміщували у мережі фото, заявляючи про «пилову бурю» у Києві. Пізніше синоптики пояснили, що через спеку і сухість пил піднімається угору, утворюючи таке природне явище.

Також причиною такого явища, розповіли в ДСНС, стало видування у південних районах РФ значної кількості грунту та переміщення повітряних мас на територію України.

"Ситуація покращиться до середини ночі, проте залишкові явища переміщення пилових частинок будуть спостерігатися ще деякий час", - йдеться в повідомленні.

 

Фото Радіо Свобода