Сполучені Штати, ймовірно, не досягнуть поставленої президентом Джо Байденом мети частково або повністю вакцинувати від коронавірусу 70 відсотків дорослого населення до Дня незалежності, однак Білий дім заявляє, що країна може досягти цієї позначки для вікової категорії від 27 років і старше, пише ГА.


За словами координатора по боротьбі з COVID-19 Джеффа Зінтса, тепер федеральний уряд зосередить зусилля на те, щоб переконати вакцинуватися американців у віці від 18 до 26 років, сказав представник Білого дому.


Багато молодих людей в США з різних причин не виявляють особливого інтересу до вакцинації, особливо з урахуванням того, що число нових випадків зараження коронавірусом і смертей в країні в останні тижні різко впало, а багато підприємств відновили роботу без вимог носити маску і дотримуватися дистанції, які діяли більше року.


За даними Університету Джонса Хопкінса, з моменту початку пандемії в США зареєстровано в загалом понад 602 000 смертей і 33,5 мільйона випадків зараження: це найвищі показники у світі.

Байден, який поставив за мету вакцинувати 70 відсотків дорослого населення до 4 липня, публічно не визнав, що виконати це завдання навряд чи вдасться.

Як і у випадку з багатьма політичними питаннями в США, з приводу вакцинації існує помітний розкол в суспільстві: у багатьох демократичних штатах, які голосували за Байдена на торішніх виборах, спостерігається більш високий рівень вакцинації, ніж в республіканських штатах, які голосували за його попередника Дональда Трампа.

Найнижчі показники зареєстровані в південних штатах, де Трамп отримав рішучу перемогу і де багато хто сумнівається в необхідності вакцинації.

Трамп і колишня перша леді Меланія Трамп, які перехворіли на коронавірус, зробили щеплення перед тим, як покинути Білий дім, але Трамп не раз зменшував небезпеку поширення інфекції в США.

І Байден, і перша леді Джилл Байден отримали вакцини в прямому ефірі до того, як він вступив на посаду. Вони неодноразово зверталися до американців із закликами зробити щеплення.

 

Як зазначає Зінтс, 70 відсотків американців у віці 30 років і старше вже отримали хоча б одну дозу вакцини. Однак темпи вакцинації в останні тижні помітно знизилися, хоча проблем з доступністю вакцин зараз немає.


Білий дім планує масштабне святкування Дня незалежності на Південній галявині з пікніком і феєрверком. Як очікується, на святі буде близько 1000 гостей. Як заявила на цьому тижні прес-секретар Білого дому  Дженніфер Псакі, хоча поставленої Байденом мети навряд чи вдасться досягти, на сьогоднішній день адміністрація домоглася величезного прогресу в області вакцинації. «Наша кінцева мета - повернути Америку до нормального життя ... і ми з нетерпінням чекаємо можливості зробити це навіть тут, в Білому домі», - сказала вона.